عاشقانه ها

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز آذربایجان غربی فعالیت ۷۱۲ واحد مرغداری گوشتی در آذربایجان غربی

معاون اصلاح تولیدات دامی شرکت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این استان با دارابودن ۷۱۲ واحد مرغداری و زنجیره‌های تولید محصولات طیور از جایگاه خوبی در سطح

فعالیت ۷۱۲ واحد مرغداری گوشتی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛سید فضل اله قریشی در گردهمایی مسئولین مراکز جهاد کشاورزی استان که در محل سالن جلسات مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزارشد، با بیان این مطلب اظهارکرد:حمایت از زنحیره های تولید از مهمترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است و در این راستا باید تولیدکنندگان واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان نیز با رعایت استانداردهای جهانی تولید مرغ در بین اوزان ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ کیلوگرم در مدت وقت پرورشی ۴۲ روز جهت دست یابی به بازارهای جهانی و توسعه صادرات محصولات تولیدی خود تلاش کنند.

وی اضافه کرد:: مهمترین نشانه ازاجرای این طرح، زیاد کردن بهره وری، کم کردن ضایعات، توسعه صادرات، زیاد کردن کیفیت گوشت مرغ و اصلاح شرایط بهداشتی فرایند تولید تا عرضه گوشت مرغ است.

عبارات مهم : صادرات
این مسئول خاطر نشان کرد: در جهت ترویج فرهنگ مصرف مرغ سایز و زیاد کردن آگاهی عمومی مردم در این زمینه ۳ هزار پوستر ترویجی، ۵۴ بنر و انیمشین تلویزیونی تهیه و تدراک دیده شده است است.
قریشی ادامه داد: در فاز اول مرغ قابل بسته بندی به صورت کامل با میانگین وزن 1.8 کیلوگرم و حداکثر وزن لاشه ۲. ۲ کیلوگرم امکان پذیر بوده و وزن های بالاتر می بایستی بصورت قطعه بندی عرضه گرددو حداکثر سن کشتار ۴۲ روزه خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود تعداد ۷۱۲ واحد پرورش مرغ گوشتی در استان، با اجرای طرح کم کردن سن پرورش، تعداد دوره های جوجه ریزی در طول سال زیاد کردن پیدا کرده و باعث رونق اقتصادی درتمامی حلقه های صنعت طیور استان خواهد شد.
قریشی، زیاد کردن قدرت خرید مردم، کم کردن میزان چربی و دور ریز لاشه و زیاد کردن خوش خوراکی و تردی گوشت مرغ، همچنین ارتقای سلامت تولید و دوام گوشت سفید مرغی را ازمزایای عملیاتی شدن این طرح عنوان کرد.
وی یاد آورشد: به منظور مبارزه با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و نیز رعایت بهداشت هر گونه کشتار و فروش مرغ زنده در استان به خاص در جنوب آذربایجان غربی که زیاد رواج دارد، ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفان به شدت برخورد می شود.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: صادرات | کشاورزی | استاندارد | توسعه صادرات | مرغداری | آذربایجان غربی | ارومیه | جهاد کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog