عاشقانه ها

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز وب‌گردی چه کسانی نباید گیلاس بخورند؟

گیلاس یکی از محبوب ترین میوه های تابستانی است که سرشار از آنتی اکسیدان و فیبر می باشد. در طب سنتی به منظور درمان بسیاری از امراض از این میوه استفاده می شود.

چه کسانی نباید گیلاس بخورند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، کشور عزیزمان ایران یکی از قطب های مهم تولیدکننده گیلاس در دنیا می باشد.

عبارات مهم : گیلاس
این میوه ضمن داشتن طعمی خوشایند، دارای مصارف درمانی فراوانی است کهدر ادامه مطلب به آن میپردازیم .

گیلاس یک میوه پرکاربرد در طب سنتی و صنعت می باشد. در طب سنتی از گوشت، هسته، ساقه و برگ گیلاس جهت درمان امراض متفاوت استفاده می شود. در صنعت نیز از این میوه جهت تولید آبمیوه، مربا و کمپوت استفاده می شود.

خواص دارویی گیلاس

در طب سنتی از دم کرده ی برگ گیلاس جهت درمان بیماری های کبد و کلیه استفاده می شود.

برای درمان یبوست می توان مقداری از برگ این میوه را جوشانده و سپس مانند سایر دمنوش ها به مدت 20 دقیقه دم کرد. بعد از آن، می توان جوشانده را با عسل مزه دار کرد. بعد از 3 روز، آثار بهبودی بر فرد بیمار نمایان خواهد شد.

گیلاس مانند اکثر میوه های تابستانی دارای طبع سرد است و خاصیت ملین دارد.

از گیلاس جهت پاکسازی معده و روده استفاده می شود. این میوه جهت کسانی که از بیماری یبوست زحمت می برند بسیار بافایده می باشد. خاصیت ملینی این میوه منجر به چربی سوزی نیز می شود.

پزشکان طب سنتی، گیلاس را به نوعی مسکن اعصاب می دانند و استفاده از آن را به بیماران عصبی توصیه می کنند.

گیلاس منبعی غنی از فیبر، ویتامین C و آنتی اکسیدان ها است .

پزشکان طب سنتی بر این باورند که این میوه قادر به کنترل بیماری تیروئید نیز است .

این میوه کوچک جهت تسکین دردهای مفصلی بسیار بافایده هست. گیلاس قادر است تا دردها و التهابات مفصل را کم کردن دهد. در طب سنتی جهت درمان آرتروز از گیلاس استفاده می شود.

گیلاس منبعی غنی از سدیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم می باشد.

این میوه ی تابستانی تصفیه کننده خون است و از آن جهت درمان صفرا نیز استفاده می شود.

از صمغ درخت گیلاس جهت درمان سرفه استفاده می شود.گیلاس دارای مقدار زیادی آهن می باشد. پزشکان طب سنتی افراد مبتلا به کم خونی را به استفاده از این میوه سفارش می کنند.

اگر دچار سردردهای شدید یا میگرن هستید می توانید گوشت گیلاس را له کنید و روی پیشانی خود قرار دهید تا با یکی دیگر از فواید معجزه آسای این میوه مواجه شوید. گیلاس سردردهای شدید شما را التیام میبخشد.

تاثیر گیلاس برروی مجاری ادرار و کلیه

گیلاس مجاری ادراری را جنبش کرده و موجب زیاد کردن ادرار می شود. همین امر باعث اصلاح عملکرد در مثانه و کلیه ها می شود. در طب سنتی از دم کرده دم گیلاس جهت دفع سنگ مثانه استفاده می شود. هم چنین می توان جهت دفع سنگ مثانه و کلیه از ترکیب گیلاس و رازیانه با نسبت 9 به 1 استفاده کرد. دستورالعمل استفاده از این ترکیب به این صورت است که: گیلاس و رازیانه را باهم ترکیب نموده و سپس بجوشانید و حدودا 4 ساعت یک بار میل نمایید (فقط این توصیه را مد نظر داشته باشید که در استفاده از این ترکیب، احتیاط مورد نیاز را به خرج دهید چون این محلول، ترکیبی سمی به شمار می رود .)

گیلاس و لاغری

میتوانید گیلاس را جایگزین قرص های شیمیایی لاغری کنید! گیلاس خاصیت سوزاندن چربی دارد و موجب چربی سوزی می شود. اگر به دنبال چربی سوزی با روش های طبیعی و یا سنتی هستید، قبل از وعده های غذایی خود به میزان 200 گرم گیلاس میل نمایید.

تاثیر گیلاس برروی پوست

گیلاس جهت پوست بسیار بافایده است و از پیری آن جلوگیری می کند. استفاده از ماسکی که از گوشت له شده است گیلاس تهیه می شود، موجب می شود تا چروک های پوستی اصلاح پیدا کند.

استفاده ازگیلاس تاثیرات مثبت زیادی روی اندام های متفاوت بدن دارد. تعدادی از اندام ها که تحت تاثیر شاخصه های مثبت گیلاس قرار می گیرند، عبارتند از :

کلیه

کبد

پوست

معده

استخوان ها و مفاصل

غده تیروئید

منع مصرف

اگر چه خوردن این میوه جهت ما لذت بخش است ولی باید بدانیم که پزشکان استفاده از این میوه را به کودکان زیر 3 سال توصیه نمی کنند. لیکن برروی سیستم گوارشی ایشان تاثیرات سوء گذاشته و عواقب بدی به دنبال دارد. استفاده کودکان از گیلاس موجب بروز اسهال در آنها می شود.

منبع:آکا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: گیلاس | ترکیبی | درمانی | پزشکان | استفاده | استفاده | درمان سرفه | درمان یبوست | درمان آرتروز | درمان بیماری ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog