عاشقانه ها

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز وب‌گردی پیشگیری و درمان , تب کریمه کنگو

در هفته‌ی گذشته خبر‌های زیادی از مشاهده‌ی بیماری تب کریمه در نقاط متفاوت کشور گزارش شده است هست. ولی این بیماری چیست و چطور می‌توان از آن پیشگیری کرد؟

پیشگیری و درمان , تب کریمه کنگو

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محمد مهدی گویا مدیر مرکز بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت با حضور در برنامه ی تیتر امشب با بیان اینکه تب کریمه کنگو یک بیماری یکسان بین انسان و حیوانات به شمار می رود، گفت: این بیماری در اصل مخصوص حیوانات هست؛ طیف گوناگونی از حیوانات مشمول بر حیوانات وحشی و اهلی مثل گوسفند، بز و گربه توانایی میزبانی ویروس تب کریمه را دارند.
وی گفت: بیماری CCHF یا تب کریمه در زیاد مواقع به وسیله کنه انتقال یافته می شود که همه گیری بالایی هم دارد. شش ماه اول سال و در گرمای هوا، شرایط مناسبی جهت رشد این ویروس به حساب می آید. خوشبختانه با تشخیص به موقع این ویروس می توان فرد مبتلا را به طور کامل درمان کرد و تمام داروهای آن در کشور موجود هست.

عبارات مهم : ویروس

مدیر مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: بیماری تب کریمه کنگو در ۳۰ درصد موارد حتی با کارها درمانی با فوت ومیر مواجه بوده و کشنده هست.

داریوش دنیا پیما، مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری های شرکت دامپزشکی گفت: در سال ۱۹۴۴ و در خلال جنگ جهانی دوم، نخستین شیوع تب خون ریزی دهنده ی ویروسی در منطقه ی کریمه ی اوکراین به وقوع پیوست. بعدها و در سال ۱۹۵۶، در منطقه ی زئیر در کنگو ویروسی مرسوم شد که به عنوان ویروس کنگو معرفی می شود. با بررسی های بیشتر، مشابهت های زیادی بین ویروس کنگو و ویروس کریمه یافت که در نهایت، بیماری ناشی از این ویروس به اسم «تب کریمه -کنگو» در جوامع پزشکی آشنا شد.

وی افزود: یکی از راههای پیشگیری از شیوع این بیماری قرار دادن گوشت به مدت 24 ساعت و اجزای داخلی دام تا 72 ساعت در فضای سرد (فریزر) است که اثرات آن به خودی خود و در اثر فعل و انفعالات از بین خواهد رفت.
جهان پیما پیشنهاد کرد مصرف کنندگان جهت خرید دام و ذبح شرعی از مراکز در نظر گرفته شده است اقدام کنند لیکن کشتار در این مراکز تحت نظر دکتر و کاملا براساس ذبح شرعی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ویروس از راه خون، گزش کنه دام آلوده و یا مصرف گوشت بصورت خام انتقال یافته می شود، افزود: تمام کسانیکه بیمار شده است اند با دام ناقل تماس داشته اند.
دنیا پیما گفت: امسال نتیجه بهتری از پیشگری به موقع دیده شده است است و تصویر العمل شدید مردم به این بیماری بسیار خوب بوده هست.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ویروس | انتقال | بهداشت | بیماری | پیشگیری | حیوانات | تیتر امشب | تب کریمه کنگو

پیشگیری و درمان , تب کریمه کنگو

پیشگیری و درمان , تب کریمه کنگو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog