عاشقانه ها

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز لرستان کاشت گل‌های بهاره در خرم‌آباد

مدیرعامل شرکت پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم آباد از شروع گل کاری‌های بهاره در سطح شهر خبر داد.

کاشت گل‌های بهاره در خرم‌آباد

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ اسداللهی با بیان اینکه گلکاری های بهاره از خرداد ماه شروع می شود، گفت: در فصل بهار زیاد گل های جعفری، کوکب، دکمه ای، ناز و سایر گل هایی که با آب و هوای شهر خرم آباد در فصل بهار سازگاری دارند استفاده می شوند.
از آنجا که نگه داری از فضای سبز از سوی بخش شخصی صورت می گیرد گل کاری ها نیز از سوی این بخش و زیر نظر کارشناسان و ناظران فضای سبز شهرداری خرم آباد انجام می شود.

عبارات مهم : لرستان

اسداللهی افزود: بخش های شخصی نگهدارنده فضای سبز در خرم آباد در هر دوره پاییزه و بهاره مبلغی در حدود 300 تا 400 میلیون تومان هزینه می کنند.
اسداللهی با اشاره به نقش شهروندان در حفظ و نگه داری فضای سبز، گفت: از شهروندان انتظار داریم جهت حفظ و قشنگی هر چه زیاد این جلوه های بی نظیر، تلاش کنند. یکی از پرسشها عمده فضای سبز که در شرایط اقلیمی موجود نیاز به صرف هزینه و مواظبت مستمر دارد، نگه داری و توسعه فضای سبز هست، به همین علت شهروندان می توانند با صیانت از فضای سبز در کم کردن هزینه ها تاثیر گذار باشند. امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز غیر قابل تصور است لیکن گسترش شهرها شدت یافتن آلودگی های محیطی را به دنبال دارد و تنها راه و شاید عالی ترین راه جهت کم کردن آلودگی توسعه فضای سبز هست.
وی ادامه داد: در صورتی که ساخت و سازها بدون ایجاد فضای سبز توسعه پیدا کند و یا با گسترش شهرها فضاهای سبز از بین برود هیچ گونه روح شادابی در شهر وجود نخواهد داشت. از آنجایی که لرستان و خرم آباد میزبان همیشگی ریزگردهاست قطعا با توسعه فضای سبز علاوه بر اینکه می توان در جهت کم کردن آلودگی ها قدم برداشت می توان به عنوان مکان های قشنگ جهت گذراندن اوقات فراغت نیز از آنها بهره برد.
انتهای خبر/ د

واژه های کلیدی: لرستان | آلودگی | خرم‌آباد | فضای سبز | شهرداری خرم آباد | لرستان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog