عاشقانه ها

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی در ایران، جمعه سیاه حراج&quot، مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟ ، &quot

همه‌ساله آخرین جمعه ماه نوامبر و روز بعد از مراسم خوش حالی شکرگزاری در آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی به “جمعه سیاه حراج” یا “بلک فرایدی” معروف شده است و بزرگ‌تر

در ایران، جمعه سیاه حراج&quot، مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟ ، &quot

"جمعه سیاه حراج" در ایران/ مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟

عبارات مهم : ایران

همه ساله آخرین جمعه ماه نوامبر و روز بعد از مراسم خوش حالی شکرگزاری در آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی به “جمعه سیاه حراج” یا “بلک فرایدی” معروف شده است و بزرگ ترین حراجی های دنیا در این روز اتفاق می افتد؛ بدهید ترتیب برندهای متفاوت تخفیف های آنچنانی داده و حتی تا ۷۰ درصد قیمت های خود را پایین می آورند در میان چند سالی است تهرانی ها هم تابع این روند شده است اند.

به گزارش ایسنا، اکنون چند سالی است که این اتفاق در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم مشاهده می شود و به لطف فروشگاه های اینترنتی دیگر این نوع حراجی ها مختص به یک کشور خاص نمانده است برهمین اساس به لطف سایت های فروش اینترنتی از جمله آمازون، ای بی و غیره دیگر این تخفیف ها به نوعی جهانی شده است هست. ولی امسال در کشور عزیزمان ایران هم از چند روز قبل تبلیغات شهری گسترده ای صورت گرفته و فروشگاه های بزرگ اینترنتی از حراج جمعه که در موارد متعدد از آن “حراجمعه” یاد شده است بود، خبر دادند.

در ایران، جمعه سیاه حراج&quot، مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟ ، &quot

براین اساس به مردم وعده داده شد که در این روز می توانند تخفیف های استثنایی دریافت کنند. البته اینکه زیرساخت های فنی برگزاری چنین رویدادی تا چه اندازه آماده بود، عنوان دیگری است که جای بحث دارد، چراکه بسیاری از بازدیدکنندگان از ساعات اولیه این حراج موفق به باز کردن سایت فروشگاه های اینترنتی ایرانی نشدند و حجم بالای مراجعات مردم در شرایطی صورت گرفت که زیرساخت های فنی جهت آن دیده نشده بود. ولی این حراج تنها به سایت های اینترنتی محدود نشده و در سطح شهر نیز بسیاری از فروشگاه ها از جمله فروشگاه های برندهای خارجی به ارائه تخفیف های ۶۰ تا ۷۰ درصدی پرداختند، ولی در مواجهه با این اتفاق به واسطه تبلیغ های بسیاری که از سوی برندها صورت گرفته بود حتی از ساعت ها قبل از بازگشایی نمایندگی این برندها صف های عریض و طویلی کشیده شده است و مردم به انتظار بازگشایی این فروشگاه ها ماندند. بعد از آن نیز هجوم جمعیت به داخل این فروشگاه ها شرایطی را ایجاد می کرد که چندان دور از ذهن نیست.

اگرچه این حراج باید به طور مشخص و به برندهای خارجی تخصیص داده شده است پیدا می کرد، ولی با توجه به اتمسفر ایجاد شده است بسیاری از فروشندگان داخلی نیز تلاش کردند از این فضا بهره گیرند. براین اساس اجناس متفاوت با قیمت های پایین تر عرضه شد و به خصوص در سایت های متفاوت اینترنتی حتی تا انواع شوینده ها به حراج گذاشته شد. ولی توصیه جالب این که راجع به درصد تخفیفی که دراین حراج ها وجود داشت هیچ گونه وحدت رویه ای وجود نداشت و گاه تخفیف ها از ۲۰۰۰ تومان شروع شد و گاه به رقم های بسیاری رسید.

همه‌ساله آخرین جمعه ماه نوامبر و روز بعد از مراسم خوش حالی شکرگزاری در آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی به “جمعه سیاه حراج” یا “بلک فرایدی” معروف شده است و بزرگ‌تر

اما توصیه ای که وجود دارد اینکه طبق قوانین تجارت چگونه چنین اتفاقی رخ می دهد که در یک روز چنین حراج هایی زده شده است و به مردم تخفیف های ۷۰ درصدی داده می شود. توصیه دیگر آنکه اگر یک فروشگاه در مقطع خاصی کالای خود را با ۷۰ درصد تخفیف به مردم می رساند در سایر روزهای سال چند درصد سود از مردم دریافت می کنند!؟

حسین درودیان – مسئول نظارت و بازرسی اتاق اصناف – در این باره به ایسنا گفت: جهت ارائه تخفیف معمولا قانون وجود دارد و فروشگاه های متفاوت موظف هستند پیش از برگزاری حراج هماهنگی مورد نیاز را با اتحادیه مربوطه انجام دهند و حراج خود را زیر نظر اتحادیه برگزار کنند.

او در عین حال اظهار کرد: البته در بسیاری از موارد حراج های برگزار شده است در روز جمعه مربوط به برندهای خارجی بوده و به طور معمول حراج این برندها جهانی است و مربوط به یک کشور خاص نمی شود، حتی در این حراج ها نیز تمام محصولات این برند به فروش گذاشته نمی شود و تنها بعضی از کالاها که ممکن است فصلی باشند تخفیف داشته باشند.

در ایران، جمعه سیاه حراج&quot، مردم دیروز ۷۰ درصد تخفیف گرفتند؟ ، &quot

درودیان ادامه داد: ولی در ارتباط با کالاهای داخلی همان طور که اشاره شد معمولا تخفیف ها زیرنظر اتحادیه های مربوطه و با هماهنگی ارائه می شود و در صورتی که افراد در برگزاری حراج های خود تخلفی داشته باشند جریمه های متعددی جهت آنها در نظر گرفته می شود.

با این وجود روز گذشته (جمعه) در پایتخت کشور عزیزمان ایران حراجی های متفاوت برگزار شد و به اصطلاح افرادی که روی این واژه تمرکز کرده بودند “حراجمعه” میهمان پایتخت کشور عزیزمان ایران شد، ولی راجع به این که چقدر برگزاری این حراج در کشور عزیزمان ایران و سایر کشورها مشابهت دارد جای بحث بسیار هست، چراکه این جنبش تقاضا در شرایطی صورت گرفت که در بسیاری موارد تخفیف های جزیی ارائه شد و گاه به استناد گفته های افرادی که در این حراجی ها شرکت کرده اند قیمت یک کالا از ابتدا رقمی بالاتر اعلام شد و بعد از آن مبلغی تخفیف به آن می خورد؛ به گونه ای که ممکن بود رقم نهایی این حراج ها از قیمت مرسوم بازار بالاتر باشد.

همه‌ساله آخرین جمعه ماه نوامبر و روز بعد از مراسم خوش حالی شکرگزاری در آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی به “جمعه سیاه حراج” یا “بلک فرایدی” معروف شده است و بزرگ‌تر

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | برگزاری | فروشگاه | اینترنتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog